Spôsob dopravy:

Osobný odber

 


Ako nakupovať? 

Nakupujte bezpečne a pohodlne!

 

 

 

AKCIOVÝ TOVAR

naša cena 139,00 EUR
naša cena 25,90 EUR
naša cena 25,90 EUR

NOVINKY

arr3Akcia: Doprava zadarmo!Akcia: Doprava je pri platbe vopred zadarmo a pre vybraný tovar je zadarmo aj na dobierku. ... arr3Obrazy na plátneObrazy na plátne v štýle Canvas na rám: Plátno(canvas) je natiahnuté na ráme. Plátno sa naťahuje na... arr3Samolepiace fototapetySamolepiace fototapety sú ideálne na dvere, nábytok a všetky nesavé podklady. -vysoko kvalitný a...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 7,90 EUR
naša cena 8,70 EUR
naša cena 56,00 EUR

ANKETA

Ako ste sa o nás dozvedeli?

Google 29% Heureka 31% Najnakup 11% Facebook 29%

ROZPRÁVKOVÉ POSTAVIČKY:

Výsledky - Ostatné ankety

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

e-katalog.sk - najväčší katalóg stránok SR

Pozri.sk - katalóg, vyhľadávač


Tapetovanie Mr.Perswall

Návod na tapetovanie Mr. Perswall

Prvé dôležité kroky k tapetovaniu:

Začnite s oboznámením sa s tapetami. Odstrihnite konce tapiet popri označených čiarách, rozložte ich v správnom smere, presvedčte sa, či vzorky sedia a či nie sú rozdiely v dlĺžke /pri koncoch/. Ak zistíte problém, okamžite prestaňte s tapetovaním a kontaktujte svojho dílera.

Lepidlo

Lepidlo používajte k netkaným tapetám.

Potrebné náradia

napnutá šnúra /olovnicanapr. nožnice pripevnené na šnúru, ktoré visia vertikálne

na kontrolu koncoviek tapety, resp. či tapeta visí správne vertikálne

ceruzka, valček, štetec na dosiahnutie miest, kde sa valček nezmestí

tácka /nádoba/, nádoba na čistú vodu, mäkká špongia alebo handra nedrhnite tapetu,

radšej použite viac vody, náradie na vyhľadenie tapety

náradie s ostrým kovovým koncom/ špaklana odrezanie koncov tapety pri strope alebo podlahe

nôž na tapety

Začiatok tapetovania

 

 

Obrázok č. 1. 
Usporiadajte, vyrovnajte prvú dĺžku /prvý kus/ tapety použitím vodového metra alebo napnutej šnúry /napr. s pripevnenými nožnicami/. Ak to pokladáte za potrebné, pre precíznejšie tapetovanie môžete nakresliť vodiace čiary na stenu.

Obrázok č. 2. 
Naneste vhodné lepidlo na stenu v šírke 9O-135 cm /2-3 krát šírka valčeka/. Je veľmi dôležité, aby pred nanesením lepidla na stene nezostali žiadne zvyšky nečistôt, pretože spôsobujú bubliny a hrče pod tapetou. Presvedčte sa, či ste naniesli tenkú vrstvu lepidla na stenu. Na miesta, ktoré sa ťažšie dosiahnu valčekom, naneste lepidlo štetcom. Skontrolujte, či ste naniesli lepidlo aj ku koncom tapety – pri strope, podlahe, v rohoch.

Obrázok č. 3. 
Sledujte inštrukcie pre nalepenie hornej a dolnej časti tapety, pri strope a podlahe. Skontrolujte ktorý je horný a dolný koniec.

 

Obrázok č. 4a – 4b. 
Pred nanesením tapety na stenu chyťte obidve konce tapety /prehnuté v strede, so vzorkou vo vnútri/, vyhnete tým tomu, aby sa lepilo dostalo na vzorkovanú stranu tapety. Nalepte hornú stranu tapety na stenu pri strope v želanej výške, v správnej pozícii predtým než spustíte ostatnú časť tapety dole.

 

Obrázok č. 4a – 4b. 
Pred nanesením tapety na stenu chyťte obidve konce tapety /prehnuté v strede, so vzorkou vo vnútri/, vyhnete tým tomu, aby sa lepilo dostalo na vzorkovanú stranu tapety. Nalepte hornú stranu tapety na stenu pri strope v želanej výške, v správnej pozícii predtým než spustíte ostatnú časť tapety dole.

Obrázok č. 5. 
Narovnajte hornú a dolnú časť prvého kusu tapety /napr. napnutou šnúrou/ pred vyhladením celej dĺžky. Nie je vhodné odlepiť celú dĺžku už nalepených tapiet a znovu ich nalepiť. Ak spravíte chybu, odstráňte chybnú tapetu a nalepte novú. Ak by sa lepidlo medzitým vysušilo, naneste čerstvú vrstvu.

 

 

Obrázok č. 6.
Použite náradie na vyhladenie tapety a na odstránenie zvyškov lepidla a bublín. Udržiavajte náradie na vyhladenie tapety v čistote! Náradie na vyhladenie tapety vždy očistite od zvyškov lepidla a od prípadných zvyškov farby, ktorá sa naňho mohla dostať od vzoriek tapety. Pri používaní náradia na vyhladenie tapety sa pohybujte smerom z hora nadol /od stropu smerom k podlahe/ a od stredu ku koncom.

Obrázok č. 7. 
Pokračujte s ďalšou dĺžkou tapety, dávajte pozor, aby konce a okraje sedeli. Presvedčte sa, že dĺžka je umiestnená vhodne a pri okrajoch a koncoch nevidno stenu. Je dôležité, aby sme naniesli dostatok lepidla pri koncoch a presvedčiť sa, že tapety sú nalepené na stenu pri koncoch dostatočne.

Obrázok č. 8.
Odrežte všetko, čo nie je „tapeta“ /pozri návod – biele konce/. Podľa možnosti použite náradie s ostrým kovovým koncom alebo špakľu pri takejto úprave tapety. Najlepšie je použiť náradie s vymeniteľnými kovovými nožmi, ktoré treba často vymieňať, pretože tupé nože môžu tapetu roztrhnúť.

Obrázok č. 9.
Pokračujte podľa vyššie uvedených inštrukcií, kým nedokončíte stenu.

 

Otázky a odpovede

Odstránenie lepidla!

Ak sa lepidlo dostane na prednú vzorkovanú časť tapety, okamžite ho zotrite vlhkou špongiou. Tapetu nedrhnite, radšej použite viac vody. Ak je špongia suchá, pôsobí ako brúska.

Ak je tapeta škvrnitá!

Čerstvo nalepená tapeta môže vyzerať ako škvrnitá, s bublinkami. Tieto škvrny a bublinky by mali zmiznúť približne za 24 hodín.

Vetrať miestnosť!

Nezabudnite, že čerstvo vytapetovaná miestnosť sa má nechať voľne vetrať, a udržiavať na normálnej izbovej teplote, kým sa nepresvedčíte, že sa tapeta suší vhodne. Miestnosť a steny majú byť udržiavané na teplote min. + 18 ?C.

Vyduté konce, bubliny pod tapetou, škáry?

Tieto bežné problémy nie sú chybou tapety, ale množstva použitého lepidla, povrchu steny alebo spôsobu tapetovania. Chybný materiál je počas produkcie stiahnutý a nahradený bezchybným. Mr. Perswall nie je zodpovedný za výdavky na maľovanie, výdavky vzniknuté z opakovaného tapetovania alebo za iné výdavky vniknuté zo straty času alebo iné nepriame škody.

Tapetovanie sadrokartónu alebo drevotrieskového povrchu?

Naneste podkladovú vrstvu lepidla alebo iného podkladového materiálu na veľmi tekutinu-pohlcujúce povrchy. V opačnom prípade povrch pohltí vodu z lepidla.

Tapetovanie tkanív a iných farbených látok?

Dierky musia byť vyplnené a povrch obrúsený. Naneste podkladovú vrstvu lepidla alebo inej vhodnej podkladovej látky.

Kontrastné pozadie!

Ak spodný povrch má výrazne odlišnú farbu, použite na stenu podkladovú farbu, alebo iný vhodný podklad podľa Vášho výberu, alebo použite tapetu s odvážnejším vzorom.

Ešte hladší povrch!

Pred opakovaným tapetovaním odstráňte povrchovú vrstvu vinylových, textilných, štruktúrovaných tapiet a tapiet z morskej trávy.

Tapetovanie maľovaného/farbeného povrchu?

Povrch by mal byť umytý prostriedkom na odmasťovanie a opláchnutý vodou, hlavne, ak bol použitý lesklý náter.


 YjliNz